Jak czyścić skórzane portfele

Jak czyścić skórzane portfele

Skórzane portfele PETERSON swój świetny wygląd zawdzięczają głównie doskonałej jakości materiałów użytych do ich produkcji. Oczywiście, rzecz w dobrej skórze, wyprawionej w taki sposób, aby przy zachowaniu jej naturalnego wygląd była trwała i odporna na "trudy codziennego użytkowania".

Właściwe czyszczenie i pielęgnacja znacznie wydłużą żywotność portfela, warto zatem zapoznać się z podstawowymi metodami konserwacji skór:

 Skóra licowa i lakierowana

  1. zabrudzenia usuwamy gąbką lub miękką szmatką zwilżoną w ciepłej wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości delikatnego mydła     lub szamponu dla dzieci.
  2. pozostawić do wyschnięcia w temp. pokojowej, nigdy bezpośrednio na grzejniku
  3. na oczyszczoną powierzchnię można nanieść niewielką ilość pasty lub kremu do skór, zgodnie z instrucją zamieszczoną na preparacie
  4. delikatnie wypolerować za pomocą miękkiej tkaniny
  5. Nie zaleca się stosowania past samo nabłyszczających.

Skóra nubuk, welur, zamsz:

  1. zabrudzenia delikatnie usunąć zwilżoną w ciepłej wodzie miękką szmatką, nie przemaczać.
  2. pozostawić do wyschnięcia w temp. pokojowej, z dala od grzejnika
  3. po wyschnięciu można wyszczotkować portfel specjalną gumową szczoteczką przeznaczoną do czyszczenia zamszu
  4. dla zabezpieczenia przed zabrudzeniem można nanieść specjalny impregnat do skór zamszowych i nubukowych, pamiętając, że jasne kolory mogą być przyciemnione nawet przez bezbarwne impregnaty.

Pamiętajmy, że skóra naturalna jest produktem pochodzenia zwierzęcego, a to oznacza, że w swym wyglądzie nie jest materiałem jednorodnym. Widoczne na licu załamania, zmarszczenia, delikatne przebarwienia, niekiedy otarcia lub wgniecenia to unikalne cechy skóry naturalnej, które nie powinny być traktowane jako wady. Przeciwnie, są one dowodem na prawdziwość i autentyczność skóry.

Komentarze

Zostaw wiadomość