Rodzaje portfeli męskich

Rodzaje portfeli męskich

Męskie portfele mogą być różne, grube, chude, kwadratowe i podłużne;).  Oczywiście różnorodność portfeli nie ogranicza się do samego kształtu i rozmiaru, ale bardzo często to te właśnie cechy brane są pod uwagę przy ich zakupie. O ile barwne portfele damskie, oprócz swych praktycznych zalet, mają być eleganckim dodatkiem mocno podkreślającym styl właścicielki, portfele męskie mają bardziej praktyczny charakter. Z grubsza rozróżnić możemy 7 podstawowych rodzajów:

 1. Portfele rozbudowane

 Są to portfele mieszczące dokumenty samochodowe, wiele kart płatniczych, bilon i banknoty. Posiadają dodatkową sekcję z dużą, przeszkloną kieszenią lub kieszeniami na dokumenty, specjalne przekładki z licznymi kieszonkami na karty, często wewnętrzną kieszeń zapinaną na zamek i podwójną przegrodę na banknoty. Część na dokumenty i karty często posiada zapinkę na zatrzask, która zapobiega deformowaniu się portfela w miarę upływu czasu.

 2. Szczupłe portfele "SLIM"

 Jeśli nie nosimy w portfelu dokumentów samochodowych i kilkunastu kart płatniczych, wówczas szczupły portfel, o prostej i wygodnej konstrukcji będzie dla nas jak znalazł. Nie ma już obowiązku posiadania dowodu rejestracyjnego przy sobie, zatem szczupłe portfele, które zmieszczą się niemal w każdej kieszeni bez jej nadmiernego wypychania, to słuszny wybór.

 3. Nowoczesne SMART portfele z aluminiowym  etui na karty

 Amatorzy dyskretnych i nowoczesnych portfeli już odkryli zalety tych malutkich portfeli. Aluminiowe etui mieści 6 kart, a specjalny przycisk wysuwa je w taki sposób, że są łatwo widoczne i wygodne do użycia. Aluminium posiada właściwości blokowania fal RFID, co dodatkowo zabezpiecza karty przed nieuprawnionym skanowaniem i kradzieżą danych i pieniędzy. Część skórzana zazwyczaj posiada dodatkową kieszonkę na kartę, miejsce na banknoty i czasami kieszonkę na bilon.

 4. Portfele lotnicze

 Te duże i szczupłe portfele posiadają miejsce na paszport, kartę pokładową, telefon, karty płatnicze i inne dokumenty, zatem wszystko to, co chcemy mieć pod ręką na lotnisku. Niektóre modele tego rodzaju portfeli są zapinane w całości na zamek, co daje większe poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

 5. Portfele miniaturki

 Idealne rozwiązanie dla turystów, biegaczy i kolarzy lubiących kupić coś na trasie, spacerowiczów, plażowiczów i szwendaczy wszelkiej maści. Takie mały portfelik można przyczepić do kluczy, posiada małą kieszonkę na drobne, zazwyczaj jedno okienko na kartę płatniczą i przegródkę na banknoty. Wystarczająco mały, by zmieścić go a małej kieszeni, wystarczająco duży, by zmieścić w nim gotówkę i kartę płatniczą.

6. Podkówki

Te kultowe i old-skulowe portfele nie tracą na popularności i mają swoje wierne grono wielbicieli. Są minimalistyczne w swym wyglądzie i funkcjach, ale przez to bardzo wygodne i dyskretne. Idealnie nadają się do przechowywania drobnych i niewielkich ilości banknotów.

 7.  Dolarówki

 Są to typowe amerykańskie portfele wywodzące się z czasów, kiedy królowała płatność gotówkowa. Ich największą zaletą jest szczupłość i duża wygoda w używaniu, dlatego wciąż są popularne wśród miłośników "cashu". Nowoczesne dolarówki posiadają kieszonki na karty płatnicze oraz nierzadko małą kieszonkę na drobne.

Komentarze

    Zostaw wiadomość