» przeczytaj wszystkie opinie
Jak utrzymać karty płatnicze w czystości?

Jak utrzymać karty płatnicze w czystości?

Aby odpowiedzieć rzeczowo na to pytanie należy przypomnieć, jak przenosi się wirus Covid-19.

Wirus Covid-19 przenosi się drogą kropelkową z dróg oddechowych osoby zakażonej. Według Uniwersytetu w Harwardzie, kropelki wyrzucane przez osobę kichającą lub kaszlącą przenoszą się na odległość nawet 2 metrów, następnie osadzają się na powierzchniach, na których wirus może być aktywny od kilku godzin do kilku dni. Według ostatnich badań przeprowadzonych na uniwersytetach amerykańskich, wirus może przetrwać na powierzchniach plastikowych nawet do trzech dni.

Czy wobec tego powinniśmy dezynfekować swoje karty płatnicze?

Prawdopodobnie tak, szczególnie, gdy podejrzewasz, że karta mogła mieć styk z zakażoną powierzchnią. Ostrożności nigdy za wiele, a utrzymanie porządku w naszych portfelach wyjdzie nam na dobre.

Jak zatem bezpiecznie czyścić karty płatnicze, nie uszkadzając jej struktury?

Najprostszą metodą jest dokładne przetarcie karty wilgotną chusteczką dezynfekującą lub delikatną ściereczką nasączoną środkiem na bazie alkoholu. Mogą to być dostępne w sklepach płyny dezynfekujące, nasączane chusteczki, jak również 70% roztwór alkoholu etylowego. Pamiętaj o nałożeniu rękawiczek podczas czyszczenia, a po nim, o dokładnym umyciu dłoni.

Do silnie działających środków wirusobójczych zaliczają się ponadto wszystkie chlorowe środki do dezynfekcji powierzchni, chlorowe wybielacze i odkażacze, takie jak Clorox, Ace, Lysol i Purell. Ponieważ są to preparaty wyjątkowo mocno działające i "żrące" bezpieczniejsze i bardziej wygodne w użyciu wydają się preparaty wirusobójcze na bazie alkoholu.

Ważne, aby podczas czyszczenia nie uszkodzić delikatnego paska magnetycznego, poprzez nadmierne lub długotrwałe tarcie szorstkimi materiałami lub użycie niewłaściwego preparatu.

Egzamin zdają również odkażające lampy UV, jak również pospolite metody walki z wirusem, takie jak chociażby gorąca woda z mydłem.

 W zapobieganiu zakażeniu wirusami pamiętajmy o najważniejszym: dokładne mycie rąk mydłem po każdej wizycie w sklepie, regularna dezynfekcja smartfonu i kart płatniczych, szczególnie, jeśli były narażone na kontakt z zakażoną powierzchnią i dbałość o czystość i porządek w Twoim portfelu :)

Komentarze

    Zostaw wiadomość